Diář 2023

Diář z Čáromatu: diář pro matky, otce, jednorožce a jiné zázračné bytosti. Obří diář pro superschopné rodinné manažery. Pokud se každý den snažíte zvládat rodinný kolotoč, tou zázračnou bytostí jste právě vy!

 

V čem je náš diář unikátní? Dělaly jsme ho na míru rodičům – na každý týden máte tedy hned dvě dvoustrany. Na první dvoustraně je týdenní kalendář s prostorem pro mne a sloupečky pro rodinu. Na druhé dvoustraně si můžete obecně pro tento týden zapsat události a úkoly bez daného data.

 

Dále v diáři najdete úvodní přehled na celý rok, měsíční výhled, měsíční bilanci. Ve veselých bublinách můžete uchovávat vlastní nápady i milé vzpomínky na to, co řekly děti a kdy jim vypadl první zub. Vzadu pár volných listů na cokoliv. Diář má 274 stran, formát A5, pevnou knižní vazbu. A taky pár praktických vychytávek: kapsu na poznámky, pruženku na uzavírání, poutko na tužku.

 

Zajímá vás, jak  vypadá náš diář pro zázračné superbytosti – pro vás? Podívejte se na video prohlídku nebo si o něm přečtěte  na blogu.

Magnetické pruhy – DIY

Pásky sloužící jako doplněk k magnetickému kalendáři. DIY – dělejte si s nimi, co chcete! Mají širokou škálu použití. Využijte magnetky z nabídky Čáromatu, nebo si z pásků vystříhejte vlastní magnetky a popište je permanentním fixem.

 

Máte víc sourozenců a potřebujete na pondělí tři červené pruhy, na úterý tři žluté atd.? Jak je libo – vytvořte si obří kalendář na lednici pro tolik dětí, kolik vám jich jen běhá doma.

 

Jakou má dítě dnes náladu? Použijte pruhy takové barvy, která mu kápne do noty.

 

Potřebujete jednotlivé dny v týdnu rozlišit barevně? Do toho, máme pro vás pruhy devíti různých barev.

 

Chcete členům rodiny přidělit úkoly? Můžete každému přidělit žlutý pruh na týdenní domácí povinnosti a připnout ke každému pruhu fotku pomocí rozstříhaného jiného pásku 😊 Další barva může být třeba na radosti nebo na dobré skutky.

 

Chcete si psát na lednici vzkazy? Pásek třeba rozstříhejte a napište na něj permanentním fixem vzkazy, které pak budete umisťovat na jinak barevné pruhy. Ty si na lednici vyskládáte do zajímavé a krásné nástěnky.

 

Určitě najdete tisíc dalších využití! Magnetické pásky jsou opravdu multifunkční a hlavně krásně barevné tak, aby ladily s kalendářem. Při použití fixů určených pro whiteboard můžete magnetické pásky používat pro stále nové a nové vzkazy (pozor, magnetický materiál je porézní a i když se dá fix smýt, zůstávají na něm stopy barvy, musíte se smířit s pár šmouhami). Při použití permanentního fixu si můžete vytvořit své vlastní magnetky. P.S.: nebojte se použít i nůžky.

 

Inspiraci, včetně videí, najdete také na našem blogu v článku Magnetické pruhy DYI z Čáromatu: Vyberte si sami, jak je použijete!

 

Užijte si to s čáromatími magnetickými pruhy, se kterými se dá dělat cokoli!

Magnetický kalendář pro děti

Klidnější život v každodenním kolotoči. Spokojenější děti. Snížení hladiny rodičovského stresu 🙂

Magnetický kalendář z Čáromatu pro děti. 

IMG_1755

Dohánějí vás vaše děti občas k šílenství, protože sedí na zemi v kolejišti mrňavých vláčků a odmítají se hnout? Nevnímají povely k odchodu? Ty zuby si prostě vyčistit nepůjdou? Tolik malých i větších chvilek rodičovské frustrace! Taky jsem je se svými třemi dětmi zažívala.

Právě pro svoje děti jsem vytvořila magnetický kalendář – veselého a praktického pomocníka pro rodinný život.

Stále přemýšlíte o svém rodinném čase. O organizaci svých aktivit s dětmi. I já jsem se o tom něco napřemýšlela. Měla jsem pocit, že se moje rodina nikdy nevyhrabe z věčného chaosu.

Na to plavání nepůjdou, i když jste jim už říkali stokrát, že je pondělí a to znamená plavání. „Mamí, proč mi dáváš tu bundu, mamííí? Já si přece teď stavím z lega!“ Křičí ten váš malej a možná ani to ne, jen ječí a zmítá se.

 

IMG_1741

Můžete to ale zastavit! Mám pro vás tip: „Koukni se na kalendář, Davídku. Je pondělí, to je první den, a vidíš, tady je přece plavání!“ Jednoduchá odpověď, se kterou vám pomůže čáromatí kalendář. Prostě to dítě čapnete a dovlečete ho k ledničce, kde máte kalendář. Na vlastní oči uvidí, že tam je magnetek PLAVÁNÍ. Je tam i magnetek HRANÍ DOMA, ale až potom. Takže šup na plavání.

Netvrdím, že to pak půjde vždycky hladce. Moje i vaše děti mají svou hlavu a s tou žádný magnetický kalendář nic nenadělá.

A je to dobře.

Vizualizace denního programu však může hodně pomoct, aby si naše děti uvědomily plynutí času a dokázaly v něm lépe plout. A třeba si i osvojily základní plánování.

 

Tři důvody pro užívání magnetického kalendáře.

Aneb proč by mělo moje dítě reagovat na nějaké obrázky na lednici?

 

IMG_1731

 • Síla vizuálního signálu: Vizuální podnět zaujme. Dítě se uklidní už jen proto, že se dívá.
 • Předem daný program: Dítě se soustředí na program připravený předem s pomocí magnetků jako na něco daného. Visí to přece na té lednici.
 • Samostatné rozhodování: Možná se taky vaše dítě vždycky vzpouzí: Já sama! Já sám! Tak tohle je velká věc – vaše dítě si ty magnetky na lednici dalo samo. A to je přece rozdíl, udělat něco, co říká máma, a udělat něco, pro co jsem se rozhodl sám!

 

 

Váš pomocník pro klidnější a spokojenější rodinný život:

Magnetický kalendář z Čáromatu

 

IMG_1659Komu kalendář slouží?

První magnetický kalendář z Čáromatu je zaměřený na děti chodící do školky či školáky z nižších ročníků základní školy. Obzvlášt vhodný je pro děti při nástupu do instituce.

 

 

 

 

cerne pozadi_3V čem kalendář pomůže?

 • pomůže dítěti zorientovat se v časovém harmonogramu
 • dá mu emoční jistotu: víru, že odpoledne či večer bude zase doma se svou maminkou a tátou
 • dítě získá povědomí o čase a jeho plynutí
 • osvojí si termíny spojené s časem: týden, měsíc, rok, roční období
 • obrázky jsou schematické a tak vaše dítě procvičuje abstraktní myšlení

 

 

 

 

IMG_1665Funguje to?

Předtím, než jsem nabídla svůj kalendář vám, ověřila jsem ho na svých dětech a na dětech svých kamarádů a známých. Můj pětiletý syn mi před lety po měsíci užívání kalendáře přinesl krásný důkaz, že se naučil vnímat čas a že se orientuje v našem denním programu. Seděl u stolu a kreslil si. Když jsem k němu přišla s otázkou, co to je, odpověděl: „To je můj denní program. Píšu si, co budu dělat dneska.“ Na velkém papíře se skvěly obrázky z mých magnetků.

Ten kluk je kreslil z hlavy. Byla jsem dojatá. Kromě radosti ze syna jsem měla i velkou radost, že můj kalendář dělá to, co má. Od té doby obě moje děti občas zasednou a kreslí své „denní programy“. Je to roztomilá legrace i vážná věc zároveň.

Co v čáromatím magnetickém kalendáři najdu?
Magnetky! A spoustu. Přes 200 magnetek. A jednu velkou základní plochu.

Celý kalendář tedy tvoří tři archy magnetické fólie velikosti A3. Jedna je vcelku jako základní plocha, druhé dvě jsou složeny z jednotlivých magnetků, které se potom na základní plochu dávají.

IMG_1698Základní plocha

Na základní magnetické ploše jsou chlívečky, kam se vkládají jednotlivé magnetky. Najdete tady:

 • Týdenní plán
 • Den, měsíc, rok
 • Roční období
 • Počasí (+ teploměr)
 • Místo na jméno dítěte
 • Denní rutiny (ráno a večer)
 • Týdenní výzva
 • Práce pro rodinu

 

nove magnetky_1Magnetky
Přes 200 jednotlivých magnetek pro různé aktivity z vašeho rodinného života. Snažila jsem se pokrýt všechny možné oblasti života s dětmi tak, abyste nemuseli již nic dokupovat či dokreslovat.

Každodenní rutiny: Magnetky PROSTŘÍT, ODPAD, OTUŽOVAT SE, SKLIDIT ZE STOLU, TVOŘENÍ, PYŽAMO…
Aktivity: ŠKOLKA, ŠKOLA, HUDBA, KERAMIKA, TVOŘENÍ, TRH, VÝLET, HŘIŠTĚ, NÁKUP, DOKTOR, DOMA…
Piktogramy pro osoby: TÁTA, MÁMA, TETA/STRÝC, BABIČKA/DĚDA, HLÍDÁNÍ…
Jednorázové události: SVÁTEK, NAROZENINY, PRŮVOD, VELIKONOCE, VÁNOCE.
Určení času: Roky, měsíce, čísla, roční období.
Počasí
Emoce, nálady

Červené magnetky s vykřičníkem a nápisem LÉKY
Hodnotící piktogramy k rozpoznání a projevu vlastních emocí:
SPECIÁLNÍ DEN, JUPÍ, TĚŠÍM SE
Šipka s nápisem DNES pro aktuální den

Šipky: ke znázornění déle trvajícího děje, například několikadenního výletu
Hvězdičky: Ty se dají použít různě. Můj původní záměr byl dávat dítěti hvězdičku za splněnou práci pro rodinu/aktivitu. Ale dají se dávat i vedle denních rutin (či přímo na ně), pokud je dítě už má úspěšně za sebou.

Magnetky nové 2

A bude to držet na té lednici? Z čeho to vlastně je?

První várku svého magnetického kalendáře jsem nechala dělat pro velkou pilotní skupinu. Tato zkušenost mne poučila. Rozhodla jsem se dávat přednost kvalitnímu materiálu a tisku, abych vám předala produkt, který vydrží i báječné nápady vašich dětí. Moje děti se kupříkladu rozhodly magnetky umývat a utírat hadrem. A vydržely to. Ty magnetky. I ty děti, protože jsem se nemusela naštvat, že zničily náš krásný nový kalendář.

 

 

 

 

Personalizace vašeho kalendáře

Svůj kalendář si vaše dítě může podepsat. Pokud si objednáte barevnou verzi základní desky, nahoře napravo vedle nadpisu Můj kalendář je místo pro jméno dítěte. Stačí vzít permanentní fix a dopsat jméno. Totéž lze udělat s černou základní deskou, ale musí to být fix bílý 🙂

Soubor magnetků také obsahuje několik prázdných políček, na které si můžete napsat, co budete ve svém denním programu potřebovat právě vy!

IMG_1749Proč si objednat magnetický kalendář právě z Čáromatu?

Originální autorské zpracování. Mám radost, pokud se moje kresby líbí i vám.

Kvalita. Kalendář je vytištěný na kvalitní magnetické fólii. Základní plocha by měla držet na jakémkoli kovovém podkladu i na stěně natřené magnetickou barvou. Povrch je voděodolný, vrchní vrstva se neloupe, barva se nestírá.

 

IMG_1731Velká sada magnetků. Kalendář z Čáromatu nabízí neskutečné množství magnetků. Žádné přikupování sad. Snažila jsem se zachytit všechny činnosti, které se v domácnostech s malými dětmi točí. A když vám nějaké budou chybět? Stále máte několik prázdných magnetků k vlastnímu použití, kam si můžete permanetním fixem nakreslit či napsat, co potřebujete. A když ani ty nebudou stačit? Vzhledem k použití rozšířené magnetické fólie stačí si přikoupit bílou fólii a chybějící aktivity dokreslit.

Batolevzdornost. 
To je důležité! Některé kalendáře mají velmi malé magnetky. Toho jsem se obávala, protože jsem zrovna kromě dvou předškoláků doma měla batole stále pátrající po malých předmětech na zemi, kterými by se mohlo vesele zasebevraždit. Když jsem tak jednou tahala z něžného krčku své dcerky knoflík, došlo mi, že s magnetem bych to zažít nechtěla. I proto, že dva magnety v těle dítěte mohou způsobit vážné komplikace vedoucí k operaci. Zvolila jsem proto magnetky vyrobené z magnetické fólie, ploché a velké, které spolknout prostě nejdou. Rozžvýkat ano, poškodit magnet zoubky ano, ale ukousnout si kus ne. Batole se sebevražednými tendencemi musí zkrátka čmuchat jinde. Můj kalendář je batolevzdorný.

Magnetky nové 1Spojení obrázku a textu. Dítě se každodenním pozorováním magnetků učí spojovat vizuální vjem – piktogram pro danou činnost a psané slovo v českém jazyce – s mluveným popisem, který mu k tomu poskytuje rodič. Tak nenásilně získává základy pro pozdější čtení. Mluvíme zde o tzv. globálním čtení. Popis na magnetkách je z toho důvodu psaný kapitálkami.
Sebereflexe dítěte. Dbala jsem na to, aby v kalendáři bylo dost momentů, kdy dítě může pozorovat nejen své okolí a procesy kolem sebe, ale i svoje nálady či touhy. Kalendář obsahuje kolonku, kam dítě umisťuje piktogramy svých nálad. Také může využít magnetky jako TĚŠÍM SE či SPECIÁLNÍ DEN. Učí se tak znát své emoce, projevovat je a dávat do souvislostí (například s počasím). Hodnocení své práce se zase učí díky magnetkům HVĚZDIČKY.

 

Jak to vidí ostatní

„Moc se mi líbí, jak je kalendář barevný a veselý. Vybalila jsem ho v noci a hned nachystala dětem program na celý nabitý týden – je tam všechno – školka, škola, vyzvedávání, kroužky, výlet, návštěvy, kino… Opravdu mě mile překvapilo velké množství magnetek s aktivitami. Pro nejmenší je super denní režim. Můžou přesně sledovat posloupnost ranních nebo večerních činností a sami se zapojit do jejich plánování skládáním magnetků. Moc děkuji za možnost kalendář vyzkoušet, bude skvělým pomocníkem.“

Michaela Záleská
hrajemesijinak.cz

„Kalendář je velmi povedený. Dcera ho používá denně, naučila se krásně dny v týdnu, co znamená zítra a včera. A vymizely vztekací záchvaty. Díky kalendáři ví, co ten den budeme dělat a na nepříjemné činnosti se můžeme připravit. Kalendář doporučuji.“

Monika Šmídová
maminka dvou dětí

 

Typy kalendářů podle tloušťky magnetické fólie, typu ořezu a barvy základní desky

Základní verze magnetického kalendáře STANDARD je vytištěna na kvalitní magnetické fólii silné 0,6mm. Základní plocha dobře drží na kovovém podkladu. Tedy na lednici, nástěnce, kusu plechu. Drží i na stěně natřené magnetickou barvou, vyzkoušeno u nás doma. Magnetických zdí máme opravdu spoustu. Já totiž miluju magnetky!

Pak tu máme ještě verzi PREMIUM, a to už je silný kafe, nebo spíš silnej magnet: magnetická fólie o tloušťce 1,5 mm. Ta drží jako helvétská víra a ani s jednotlivými magnetky hned tak nic nepohne. Hodí se pro ty nejmenší děti.

LOW COST verze je pro ty, kteří si rozstříhají kalendář sami jako pexeso. Při low cost volbě dostanete tři nerozřezané archy velikosti A3 (kalendář na magnetické fólii o tloušťce 0,6 mm) a dva z nich si sami rozstříháte na jednotlivé magnetky. Ušetříte tak náklady na řezání a můj čas strávený kompletací jednotlivých kalendářů. Přebrat tisíce magnetků a do každého kalendáře vložit těch správných 222 kusů, to dá práci. Tím, že mi ušetříte práci, ušetříte svoje peníze. Magnetická fólie 0,6 mm se dá stříhat běžnými nůžkami. Jde to velmi lehce. V LOW COST verzi budete mít kalendář za cenu 850 Kč.

Můžete si tedy nyní vybrat ze tří verzí kalendáře:

LOW COST
Dostanete tři archy magnetické fólie tloušťky 0,6 mm o velikosti A3 a dva z nich si sami rozstříháte jako pexeso. Cena je 850 Kč.
STANDARD
Dostanete jeden arch magnetické fólie tloušťky 0,6 mm jako základní plochu a k tomu 222 magnetků vyřezaných z fólie tloušťky 0,6 mm. Cena je 1050 Kč.
PREMIUM
Superluxusní čáromatí kalendář, kdy obdržíte základní plochu na fólii tloušťky 1,5 mm a k tomu 222 magnetků, přičemž jednotlivé magnetky budou také tloušťky 1,5 mm, tedy prakticky nezničitelné a skvěle držící. Cena je 1650 Kč.

cerne pozadi_4Navíc mám pro vás na výběr ze dvou barev základní desky:

 • Barevná základní deska: hravá a pro děti přitažlivá
 • Černá základní deska: elegantní a v kontrastu k barevným magnetkům

 

 

 

Jak si kalendář převezmete:
Kalendář vám mohu buď zaslat poštou, to bude 100 Kč navíc. Nebo se stavte u nás v Praze Strašnicích a kalendář si vyzvedněte. Adresu zašlu po vyřízení vaší objednávky.

 

Děkuji za váš zájem o magnetický kalendář z Čáromatu. Přeji vám klidný čas s vašimi malými miláčky!

Radka Stará a Čáromat

Magnetky k magnetickému kalendáři

S magnetickým kalendářem a magnetky z Čáromatu se můžete blíže seznámit na blogu: Magnetky ke kalendáři, Co v čáromatím kalendáři najdu? a Příběh Magnetického kalendáře z Čáromatu.

 

Jak si magnety převezmete?

Vaši objednávku vám mohu buď zaslat poštou, nebo se stavte u nás v Praze Strašnicích a kalendář si vyzvedněte. Adresu zašlu po vyřízení vaší objednávky.

Magnetky k magnetickému kalendáři DIY

S magnetickým kalendářem a magnetky z Čáromatu se můžete blíže seznámit na blogu: Magnetky ke kalendáři, Co v čáromatím kalendáři najdu? a Příběh Magnetického kalendáře z Čáromatu.

Jak si magnety převezmete?

Vaši objednávku vám mohu buď zaslat poštou, nebo se stavte u nás v Praze Strašnicích a kalendář si vyzvedněte. Adresu zašlu po vyřízení vaší objednávky.

Rodinný kalendář (papírový)

Velký rodinný kalendář je skvělý právě pro velké rodiny – má totiž pět sloupců. Pokud nepotřebujete tolik sloupců pro členy rodiny, můžete si do sloupců psát třeba poznámky do zaměstnání, nebo svoje plány, přání, vzkazy… Kalendář má také široké řádky, aby se tam vešlo víc aktivit na jeden den.

 

Když obří čáromatí kalendář rozevřete, získáte spoustu prostoru na zapisování všech těch kroužků, narozenin, vystoupení, výletů a úkolů. Dole pod každým měsícem je prostor na vaše poznámky. Na každý měsíc jsou předepsaná data a svátky.

 

Kalendář je doplněn autorskými obrázky.

Velikost A3 (297 x 420mm). Pozor, při pověšení to budou dvě A3 nad sebou 😊

Vytištěno na matném křídovém papíře 250 gramů. Barva spirály měděná.

Základní deska k Magnetickému kalendáři

Typy magnetických desek podle tloušťky magnetické fólie a barvy základní desky

 

Magnetickou desku a magnety si můžete nakombinovat podle sebe. Co se týče magnetické desky, můžete si vybrat mezi silnější či slabší magnetickou fólií, a mezi hravým barevným či elegantním černým provedením.

 

Magnetická deska STANDARD

 

Magnetická deska STANDARD je vytištěna na kvalitní magnetické fólii silné 0,6 mm. Základní plocha dobře drží na kovovém podkladu. Tedy na lednici, nástěnce, kusu plechu. Drží i na stěně natřené magnetickou barvou, vyzkoušeno u nás doma. Magnetických zdí máme opravdu spoustu. Milujeme totiž magnetky! Pro běžné užívání a usazení na lednici či nástěnce tato deska bohatě postačí.

 

Magnetická deska PREMIUM

 

Magnetická deska PREMIUM, to už je silné kafe, nebo spíš silný magnet: magnetická fólie o tloušťce 1,5 mm. Ta drží jako helvétská víra a ani s jednotlivými magnetky hned tak nic nepohne. Dá se samostatně přilepit třeba i na nekovový podklad, na skříň či zeď, pokud máte dostatečně silnou lepicí pásku. Takto silná magnetická fólie je totiž i dost těžká. Zkrátka kvalita.

 

Navíc mám pro vás na výběr ze dvou barev základní desky:

 • Barevná základní deska: hravá a pro děti přitažlivá. Velikost: šířka 29cm, výška 41cm.
 • Černá základní deska: elegantní a v kontrastu k barevným magnetkům. Velikost: šířka 32cm, výška 47cm.

 

S kalendářem se můžete blíže seznámit na blogu: Co v čáromatím kalendáři najdu?Příběh Magnetického kalendáře z Čáromatu.

A nezapomeňte koupit také magnetky, blíže o nich na se dočtete také na blogu Magnetky ke kalendáři.

 

Jak si desku převezmete?

Vaši objednávku vám mohu buď zaslat poštou, nebo se stavte u nás v Praze Strašnicích a kalendář si vyzvedněte. Adresu zašlu po vyřízení vaší objednávky.

 

Děkuji za váš zájem o magnetický kalendář z Čáromatu.

Přeji vám klidný čas s magnety a vašimi malými miláčky!

Radka Stará a Čáromat