Čáromatí diář 2023

Ideální diář pro všechny maminky, které si potřebují vše zapsat. Je obohacený autorskými kresbami i písmem. Najdete v něm úvodní přehled na celý rok, týdenní kalendář s prostorem pro sebe, sloupečky pro rodinu, plán na týden na další samostatné dvoustraně, měsíční výhled, měsíční bilanci. Pár volných listů na cokoliv na závěr: na vaše vzpomínky a zápisky bubliny různých tvarů.

Vyzkoušejte ho

Vymyslely jsme ho s Ivetou, spoluautorkou, hlavně pro sebe. Jsme obě mámy, a to mámy s mnoha povinnostmi a radostmi, měl by být pro mámy dokonalý!

Co v něm najdu?

📒 Týdenní kalendář s prostorem JÁ a sloupečky RODINA

📒 Prostor na váš plán na týden hned za tímto týdenním kalendářem

📒 Měsíční výhled v podobě tabulky s daty

📒 Poznámky na měsíc v podobě „bublin“

📒 Měsíční bilanci na konci měsíce

📒 Pár volných listů na cokoliv v závěru diáře

📒 „Bubliny“ s různými nadpisy k zamyšlení a zapisování

📒 Úvodní roční přehled v podobě tabulky

Příběh Čáromatího diáře

My matky často neseme na svých bedrech odpovědnost za plánování celé rodiny. Jako matce tří dětí mi žádný diář na ten náš veselý rodinný kolotoč nestačil.

Víme, kdy začíná ve školce keramika, kdy pojede Matýsek na hory, Vendulka na puťák se skautem. Víme, kdy má teta Bedřiška narozeniny a kdy má manžel sraz se spolužáky ze základky po třiceti letech. Taky víme, kdy se musí zaplatit obědy v jídelně a kdy je ve školce vánoční besídka. A to všechno si musíme někam psát. Někdy to neděláme, ale pak máme pocit, že nám hlava pod tíhou všech „musím“ a „měla bych“ praskne. Diář je ideální místo, kam si odložit úkoly a starosti.

Zároveň si často děláme v hlavě či na maličké trapné papírky seznamy každodenních „vopruzů“, umýt koupelnu a záchod, vyprat ručníky, vytřídit pytle s darovaným oblečením, najít moly ve špajzu, zpracovat jablka ze zahrady. To snad ani nestojí za zaznamenávání, říkáte si. Ale ano, stojí, za prvé byste mohly zapomenout na některou z těch věcí, za druhé byste mohly žít v nevědomí, kolik toho vlastně stíháte, za třetí jsou to vaše maličké výkazy práce, kdyby se někdo ptal, „No Marie, co jsi tady vlastně celý den dělala?“

Já jsem v tomhle mistr. Jsem zapisovací maniak už od dětství. Co si nezapíšu, nevím.

Vyzkoušejte ho

Potřebovala jsem si na každý den napsat nejen schůzky, ale i úkoly v domácnosti, záležitosti kolem dětí, a mít to přímo u konkrétního dne. Taky potřebuju mít  v diáři prostor, kam psát úkoly, co nemusí být hned, ale třeba do týdne, dvou. A samozřejmě chci mít prostor na to, čemu říkám „sentimentální sedimenty“, tj. takový trošičku deník v heslech: co kdo už umí, co které dítě říká, co prožívám.

Proto v roce 2020 vznikl náš první matkodiář. Diář podle našich představ, který používám nejen já a Iveta (spoluautorka), ale i více než 200 dalších maminek. Osvědčil se. Já sama jsem spokojená velice! Všechno se mi tam vejde.