Magnetický kalendář pro děti

Magnetický kalendář pro děti k plánování denních rutin a aktivit. Základní magnetická plocha A3 a víc než 200 magnetků.

Magnetický kalendář z Čáromatu: Klidnější život v každodenním kolotoči. Spokojenější děti. Konec stresu. Rozetněte klasické zauzlení ječících a vzpírajících se tvorečků versus nasupený rodič v přetlaku. Znám to dobře. Proto jsem pro svoje tři děti vytvořila magnetický kalendář – veselého a praktického pomocníka pro rodinný život. Pomocí kalendáře můžete i velmi malým dětem vysvětlit, co je dnes čeká. Navíc děti mohou samy sestavit svůj plán na den i týden. To jim pomůže vzít vaše plány za své.

Kalendář obsahuje základní desku z magnetické fólie velikosti A3 ve dvou barevných provedeních a přes 200 magnetků s autorskými obrázky. Kalendář jsem sama navrhla a nakreslila. Obrázky na magnetech znázorňují typické aktivity rodin s dětmi, čísla, názvy měsíců, nálady, denní rutiny a další. Najdete zde i motivační hvězdičky, díky nimž můžete ocenit činnost, která je splněna.

Přeji si – a hlavně to přeju vám – aby ta moje hromádka magnetů přispěla k rodinnému klidu a pohodě ve vaší rodině 😊

1 650,00

Tento produkt je momentálně nedostupný.

Klidnější život v každodenním kolotoči. Spokojenější děti. Snížení hladiny rodičovského stresu 🙂

Magnetický kalendář z Čáromatu pro děti. 

IMG_1755

Dohánějí vás vaše děti občas k šílenství, protože sedí na zemi v kolejišti mrňavých vláčků a odmítají se hnout? Nevnímají povely k odchodu? Ty zuby si prostě vyčistit nepůjdou? Tolik malých i větších chvilek rodičovské frustrace! Taky jsem je se svými třemi dětmi zažívala.

Právě pro svoje děti jsem vytvořila magnetický kalendář – veselého a praktického pomocníka pro rodinný život.

Stále přemýšlíte o svém rodinném čase. O organizaci svých aktivit s dětmi. I já jsem se o tom něco napřemýšlela. Měla jsem pocit, že se moje rodina nikdy nevyhrabe z věčného chaosu.

Na to plavání nepůjdou, i když jste jim už říkali stokrát, že je pondělí a to znamená plavání. „Mamí, proč mi dáváš tu bundu, mamííí? Já si přece teď stavím z lega!“ Křičí ten váš malej a možná ani to ne, jen ječí a zmítá se.

 

IMG_1741

Můžete to ale zastavit! Mám pro vás tip: „Koukni se na kalendář, Davídku. Je pondělí, to je první den, a vidíš, tady je přece plavání!“ Jednoduchá odpověď, se kterou vám pomůže čáromatí kalendář. Prostě to dítě čapnete a dovlečete ho k ledničce, kde máte kalendář. Na vlastní oči uvidí, že tam je magnetek PLAVÁNÍ. Je tam i magnetek HRANÍ DOMA, ale až potom. Takže šup na plavání.

Netvrdím, že to pak půjde vždycky hladce. Moje i vaše děti mají svou hlavu a s tou žádný magnetický kalendář nic nenadělá.

A je to dobře.

Vizualizace denního programu však může hodně pomoct, aby si naše děti uvědomily plynutí času a dokázaly v něm lépe plout. A třeba si i osvojily základní plánování.

 

Tři důvody pro užívání magnetického kalendáře.

Aneb proč by mělo moje dítě reagovat na nějaké obrázky na lednici?

 

IMG_1731

 • Síla vizuálního signálu: Vizuální podnět zaujme. Dítě se uklidní už jen proto, že se dívá.
 • Předem daný program: Dítě se soustředí na program připravený předem s pomocí magnetků jako na něco daného. Visí to přece na té lednici.
 • Samostatné rozhodování: Možná se taky vaše dítě vždycky vzpouzí: Já sama! Já sám! Tak tohle je velká věc – vaše dítě si ty magnetky na lednici dalo samo. A to je přece rozdíl, udělat něco, co říká máma, a udělat něco, pro co jsem se rozhodl sám!

 

 

Váš pomocník pro klidnější a spokojenější rodinný život:

Magnetický kalendář z Čáromatu

 

IMG_1659Komu kalendář slouží?

První magnetický kalendář z Čáromatu je zaměřený na děti chodící do školky či školáky z nižších ročníků základní školy. Obzvlášt vhodný je pro děti při nástupu do instituce.

 

 

 

 

cerne pozadi_3V čem kalendář pomůže?

 • pomůže dítěti zorientovat se v časovém harmonogramu
 • dá mu emoční jistotu: víru, že odpoledne či večer bude zase doma se svou maminkou a tátou
 • dítě získá povědomí o čase a jeho plynutí
 • osvojí si termíny spojené s časem: týden, měsíc, rok, roční období
 • obrázky jsou schematické a tak vaše dítě procvičuje abstraktní myšlení

 

 

 

 

IMG_1665Funguje to?

Předtím, než jsem nabídla svůj kalendář vám, ověřila jsem ho na svých dětech a na dětech svých kamarádů a známých. Můj pětiletý syn mi před lety po měsíci užívání kalendáře přinesl krásný důkaz, že se naučil vnímat čas a že se orientuje v našem denním programu. Seděl u stolu a kreslil si. Když jsem k němu přišla s otázkou, co to je, odpověděl: „To je můj denní program. Píšu si, co budu dělat dneska.“ Na velkém papíře se skvěly obrázky z mých magnetků.

Ten kluk je kreslil z hlavy. Byla jsem dojatá. Kromě radosti ze syna jsem měla i velkou radost, že můj kalendář dělá to, co má. Od té doby obě moje děti občas zasednou a kreslí své „denní programy“. Je to roztomilá legrace i vážná věc zároveň.

Co v čáromatím magnetickém kalendáři najdu?
Magnetky! A spoustu. Přes 200 magnetek. A jednu velkou základní plochu.

Celý kalendář tedy tvoří tři archy magnetické fólie velikosti A3. Jedna je vcelku jako základní plocha, druhé dvě jsou složeny z jednotlivých magnetků, které se potom na základní plochu dávají.

IMG_1698Základní plocha

Na základní magnetické ploše jsou chlívečky, kam se vkládají jednotlivé magnetky. Najdete tady:

 • Týdenní plán
 • Den, měsíc, rok
 • Roční období
 • Počasí (+ teploměr)
 • Místo na jméno dítěte
 • Denní rutiny (ráno a večer)
 • Týdenní výzva
 • Práce pro rodinu

 

nove magnetky_1Magnetky
Přes 200 jednotlivých magnetek pro různé aktivity z vašeho rodinného života. Snažila jsem se pokrýt všechny možné oblasti života s dětmi tak, abyste nemuseli již nic dokupovat či dokreslovat.

Každodenní rutiny: Magnetky PROSTŘÍT, ODPAD, OTUŽOVAT SE, SKLIDIT ZE STOLU, TVOŘENÍ, PYŽAMO…
Aktivity: ŠKOLKA, ŠKOLA, HUDBA, KERAMIKA, TVOŘENÍ, TRH, VÝLET, HŘIŠTĚ, NÁKUP, DOKTOR, DOMA…
Piktogramy pro osoby: TÁTA, MÁMA, TETA/STRÝC, BABIČKA/DĚDA, HLÍDÁNÍ…
Jednorázové události: SVÁTEK, NAROZENINY, PRŮVOD, VELIKONOCE, VÁNOCE.
Určení času: Roky, měsíce, čísla, roční období.
Počasí
Emoce, nálady

Červené magnetky s vykřičníkem a nápisem LÉKY
Hodnotící piktogramy k rozpoznání a projevu vlastních emocí:
SPECIÁLNÍ DEN, JUPÍ, TĚŠÍM SE
Šipka s nápisem DNES pro aktuální den

Šipky: ke znázornění déle trvajícího děje, například několikadenního výletu
Hvězdičky: Ty se dají použít různě. Můj původní záměr byl dávat dítěti hvězdičku za splněnou práci pro rodinu/aktivitu. Ale dají se dávat i vedle denních rutin (či přímo na ně), pokud je dítě už má úspěšně za sebou.

Magnetky nové 2

A bude to držet na té lednici? Z čeho to vlastně je?

První várku svého magnetického kalendáře jsem nechala dělat pro velkou pilotní skupinu. Tato zkušenost mne poučila. Rozhodla jsem se dávat přednost kvalitnímu materiálu a tisku, abych vám předala produkt, který vydrží i báječné nápady vašich dětí. Moje děti se kupříkladu rozhodly magnetky umývat a utírat hadrem. A vydržely to. Ty magnetky. I ty děti, protože jsem se nemusela naštvat, že zničily náš krásný nový kalendář.

 

 

 

 

Personalizace vašeho kalendáře

Svůj kalendář si vaše dítě může podepsat. Pokud si objednáte barevnou verzi základní desky, nahoře napravo vedle nadpisu Můj kalendář je místo pro jméno dítěte. Stačí vzít permanentní fix a dopsat jméno. Totéž lze udělat s černou základní deskou, ale musí to být fix bílý 🙂

Soubor magnetků také obsahuje několik prázdných políček, na které si můžete napsat, co budete ve svém denním programu potřebovat právě vy!

IMG_1749Proč si objednat magnetický kalendář právě z Čáromatu?

Originální autorské zpracování. Mám radost, pokud se moje kresby líbí i vám.

Kvalita. Kalendář je vytištěný na kvalitní magnetické fólii. Základní plocha by měla držet na jakémkoli kovovém podkladu i na stěně natřené magnetickou barvou. Povrch je voděodolný, vrchní vrstva se neloupe, barva se nestírá.

 

IMG_1731Velká sada magnetků. Kalendář z Čáromatu nabízí neskutečné množství magnetků. Žádné přikupování sad. Snažila jsem se zachytit všechny činnosti, které se v domácnostech s malými dětmi točí. A když vám nějaké budou chybět? Stále máte několik prázdných magnetků k vlastnímu použití, kam si můžete permanetním fixem nakreslit či napsat, co potřebujete. A když ani ty nebudou stačit? Vzhledem k použití rozšířené magnetické fólie stačí si přikoupit bílou fólii a chybějící aktivity dokreslit.

Batolevzdornost. 
To je důležité! Některé kalendáře mají velmi malé magnetky. Toho jsem se obávala, protože jsem zrovna kromě dvou předškoláků doma měla batole stále pátrající po malých předmětech na zemi, kterými by se mohlo vesele zasebevraždit. Když jsem tak jednou tahala z něžného krčku své dcerky knoflík, došlo mi, že s magnetem bych to zažít nechtěla. I proto, že dva magnety v těle dítěte mohou způsobit vážné komplikace vedoucí k operaci. Zvolila jsem proto magnetky vyrobené z magnetické fólie, ploché a velké, které spolknout prostě nejdou. Rozžvýkat ano, poškodit magnet zoubky ano, ale ukousnout si kus ne. Batole se sebevražednými tendencemi musí zkrátka čmuchat jinde. Můj kalendář je batolevzdorný.

Magnetky nové 1Spojení obrázku a textu. Dítě se každodenním pozorováním magnetků učí spojovat vizuální vjem – piktogram pro danou činnost a psané slovo v českém jazyce – s mluveným popisem, který mu k tomu poskytuje rodič. Tak nenásilně získává základy pro pozdější čtení. Mluvíme zde o tzv. globálním čtení. Popis na magnetkách je z toho důvodu psaný kapitálkami.
Sebereflexe dítěte. Dbala jsem na to, aby v kalendáři bylo dost momentů, kdy dítě může pozorovat nejen své okolí a procesy kolem sebe, ale i svoje nálady či touhy. Kalendář obsahuje kolonku, kam dítě umisťuje piktogramy svých nálad. Také může využít magnetky jako TĚŠÍM SE či SPECIÁLNÍ DEN. Učí se tak znát své emoce, projevovat je a dávat do souvislostí (například s počasím). Hodnocení své práce se zase učí díky magnetkům HVĚZDIČKY.

 

Jak to vidí ostatní

„Moc se mi líbí, jak je kalendář barevný a veselý. Vybalila jsem ho v noci a hned nachystala dětem program na celý nabitý týden – je tam všechno – školka, škola, vyzvedávání, kroužky, výlet, návštěvy, kino… Opravdu mě mile překvapilo velké množství magnetek s aktivitami. Pro nejmenší je super denní režim. Můžou přesně sledovat posloupnost ranních nebo večerních činností a sami se zapojit do jejich plánování skládáním magnetků. Moc děkuji za možnost kalendář vyzkoušet, bude skvělým pomocníkem.“

Michaela Záleská
hrajemesijinak.cz

„Kalendář je velmi povedený. Dcera ho používá denně, naučila se krásně dny v týdnu, co znamená zítra a včera. A vymizely vztekací záchvaty. Díky kalendáři ví, co ten den budeme dělat a na nepříjemné činnosti se můžeme připravit. Kalendář doporučuji.“

Monika Šmídová
maminka dvou dětí

 

Typy kalendářů podle tloušťky magnetické fólie, typu ořezu a barvy základní desky

Základní verze magnetického kalendáře STANDARD je vytištěna na kvalitní magnetické fólii silné 0,6mm. Základní plocha dobře drží na kovovém podkladu. Tedy na lednici, nástěnce, kusu plechu. Drží i na stěně natřené magnetickou barvou, vyzkoušeno u nás doma. Magnetických zdí máme opravdu spoustu. Já totiž miluju magnetky!

Pak tu máme ještě verzi PREMIUM, a to už je silný kafe, nebo spíš silnej magnet: magnetická fólie o tloušťce 1,5 mm. Ta drží jako helvétská víra a ani s jednotlivými magnetky hned tak nic nepohne. Hodí se pro ty nejmenší děti.

LOW COST verze je pro ty, kteří si rozstříhají kalendář sami jako pexeso. Při low cost volbě dostanete tři nerozřezané archy velikosti A3 (kalendář na magnetické fólii o tloušťce 0,6 mm) a dva z nich si sami rozstříháte na jednotlivé magnetky. Ušetříte tak náklady na řezání a můj čas strávený kompletací jednotlivých kalendářů. Přebrat tisíce magnetků a do každého kalendáře vložit těch správných 222 kusů, to dá práci. Tím, že mi ušetříte práci, ušetříte svoje peníze. Magnetická fólie 0,6 mm se dá stříhat běžnými nůžkami. Jde to velmi lehce. V LOW COST verzi budete mít kalendář za cenu 850 Kč.

Můžete si tedy nyní vybrat ze tří verzí kalendáře:

LOW COST
Dostanete tři archy magnetické fólie tloušťky 0,6 mm o velikosti A3 a dva z nich si sami rozstříháte jako pexeso. Cena je 850 Kč.
STANDARD
Dostanete jeden arch magnetické fólie tloušťky 0,6 mm jako základní plochu a k tomu 222 magnetků vyřezaných z fólie tloušťky 0,6 mm. Cena je 1050 Kč.
PREMIUM
Superluxusní čáromatí kalendář, kdy obdržíte základní plochu na fólii tloušťky 1,5 mm a k tomu 222 magnetků, přičemž jednotlivé magnetky budou také tloušťky 1,5 mm, tedy prakticky nezničitelné a skvěle držící. Cena je 1650 Kč.

cerne pozadi_4Navíc mám pro vás na výběr ze dvou barev základní desky:

 • Barevná základní deska: hravá a pro děti přitažlivá
 • Černá základní deska: elegantní a v kontrastu k barevným magnetkům

 

 

 

Jak si kalendář převezmete:
Kalendář vám mohu buď zaslat poštou, to bude 100 Kč navíc. Nebo se stavte u nás v Praze Strašnicích a kalendář si vyzvedněte. Adresu zašlu po vyřízení vaší objednávky.

 

Děkuji za váš zájem o magnetický kalendář z Čáromatu. Přeji vám klidný čas s vašimi malými miláčky!

Radka Stará a Čáromat

Další informace

Základní deska

,

Typ

Low cost, Premium